II Rajd Korony Gór Świętokrzyskich

23 listopada – czerwony szlak. Trasę ze Świętej Katarzyny do Masłowa okryła mgła.

Nie zniechęciło to nas jednak, ani nie powstrzymało przed wyruszeniem na kolejną edycję Rajdu Korony Gór Świętokrzyskich. Tym razem naszym celem była Radostowa – 451 m. n. p. m. oraz Klonówka – 473 m. n. p. m. Tego wyzwania podjęły się: patrole z 4 KDW, 5 KDH oraz 25 KDH, a także koło turystyczne Outsider z VI LO im. Juliusza Słowackiego – łącznie około 35 osób.

Mimo wczesnej pory i niewątpliwemu pragnieniu pójścia spać (co udowodniły dziewczyny z 25 przychodząc w pidżamach), raźno wyruszyliśmy zdobywać szczyty! Opłaciło się – śmiechy i rozmowy towarzyszyły nam przez całą trasę. Chociaż buty ślizgały się po błocie i niejeden się w tym błocie podtopił, to wzmocniło to naszego harcerskiego ducha.

W końcu „Każdy osioł może być harcerzem przy dobrej pogodzie”!

Czuwaj!