Festyn Rodzinny i Terenowy Eco Bieg w Podzamczu Chęcińskim

Każdy człowiek zyska na ochronie środowiska – to hasło przewodnie Ekologicznego Festynu Rodzinnego, który odbędzie się 26 września (sobota), w Podzamczu Chęcińskim, na terenie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego. Celem Festynu jest zaprezentowanie jak najszerzej problematyki związanej z ekologią i zdrowym trybem życia.

Więcej informacji o samym biegu [link]

Na ten dzień przygotowano szereg atrakcji, m.in. warsztaty, takie jak: Zakupy z głową, Piękno w naturze, Fizyka ze śmietnika, Patrz co jesz, Bądź jak pszczółka, Drugie życie śmieci, a także gry i zabawy edukacyjne, konkursy z nagrodami, prelekcje, pokazy, eksperymenty, które uczestnicy będą mogli sami przeprowadzać, wcielając się w rolę naukowców oraz zawody sportowe. W dniu Festynu, każdy będzie mógł zwiedzić Dom Autonomiczny i zapoznać się z eksperymentalnymi rozwiązaniami dotyczącymi energii odnawialnej oraz oszczędnego gospodarowania zasobami wody. Uczestnicy poznają możliwości wykorzystania rozwiązań we własnych gospodarstwach domowych.

W trakcie Festynu odbędzie się także Eko Bieg – żegnamy lato na sportowo. Zachęcamy dzieci i dorosłych do wzięcia udziału w Eko biegu, na czterech dystansach – 200 metrów, 1 kilometr, 3 kilometry oraz 5 kilometrów. W ramach biegu odbędzie się również specjalna kategoria Bieg o Puchar Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w której wezmą udział osoby pracujące w instytucjach związanych z ochroną środowiska. Każdy uczestnik, który ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal, a zwycięzcy otrzymają nagrody. Celem biegu jest popularyzacja idei biegania, a także promocja zdrowego trybu życia i aktywnego spędzania czasu z rodziną.
Szczegółowe informacje dotyczące Festynu oraz rejestracja do udziału w biegu wraz z regulaminem, znajdują się na stronach internetowych: www.rcnt.pl, www.kieleckibiegacz.pl.
W razie załamania pogody, atrakcje zostaną przeniesione do budynku Centrum Leonardo da Vinci, gdzie każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny! Zapraszamy!