Relacja ze Zlotu Zielonych Patroli 2016

W piątek 17 czerwca odbył się tegoroczny Zlot Zielonych Patroli. Już z samego rana drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjów wyruszyły na szlak. Tam czekały na nie zadania na punktach, które przygotowali harcerze z naszego Hufca.
Uczestnicy musieli między innymi pisać markerem, którym sterowali tylko za pomocą sznurków. Mieli również okazję skorzystać z wykrywaczy metalu. Zadania nie były proste, ale wszystkie patrole poradziły sobie śpiewająco i bez problemu dotarły na miejsce zlotu – plac przy Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu. Każdy mógł zwiedzić Centrum, zagrać w ogromne piłkarzyki, gdzie zawodnikami byli sami członkowie Zielonych Patroli, a także wszamać pyszną kiełbaskę.
Dodatkowe atrakcje zapewniła nam pogoda, która uniosła w powietrze namioty wraz z harcerzami. Mimo drobnych problemów technicznych, imprezę z całą pewnością można uznać za bardzo udaną. Gratulujemy serdecznie wszystkim Zielonym Patrolom i liczymy, że spotkamy się za rok!

Na szczęście zaraz po zakończeniu Zlotu dopisało także słoneczko i harcerze z Hufca Kielce-Miasto wzięli udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej, której efekty będziecie mogli podziwiać już wkrótce 🙂