Relacja z Manewrów Chorągwi Kieleckiej

W dniach 16-18 września 2016 roku odbyły się Manewry Chorągwi Kieleckiej, w których udział wzięło udział aż 6 patroli z naszego hufca!

Tradycyjnie harcerze byli zakwaterowani na terenie Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. Mieszkali w prawdziwych wojskowych kontenerach, które są wykorzystywane przez armie w trakcie misji takich jak te w Iraku czy Afganistanie.

W piątek harcerze mieli możliwość wziąć udział w jednej z dwóch konferencji dotyczące historii polskiej wojskowości. Następnego dnia z samego rana uczestnicy wyruszyli w stronę centrum miasta aby uczestniczyć w biegu patrolowym „Encounter”. Podczas odwiedzania kilkunastu Miejsc Pamięci Narodowej, gracze mogli wykazać się wiedzą i wziąć udział w quizie dotyczącym postaci i wojskowych ugrupowań historycznych związanych z kielecczyzną. Tego samego dnia dzięki uprzejmości straży pożarnej oraz pogotowia ratowniczego byli świadkami pozorowanej akcji ratowniczej. Patrole uczestniczyły także w tzw. „mikrokursach” prowadzonych przez Harcerską Grupę Ratowniczą, firmę „Bushman”, profesjonalnych strzelców czy instruktorów związanych z tematyką survivalu.
Wieczorem odbyła się projekcja filmu „Karbala”, po której na pytania harcerzy odpowiadał mjr Krzysztof Nowicki. Ostatniego dnia harcerze rywalizowali w grupach w Turnieju Trójtechnicznym w kategoriach: Strzelectwo, Pierwsza pomoc oraz Sprawność fizyczna. Na uroczystym apelu kończącym zostały odczytane wyniki rywalizacji, które możecie zobaczyć poniżej:

W Biegu Patrolowym „Encounter”:

  • I – 59 Kielecka Drużyna Harcerzy Starszych,
  • II – 38 Starachowicka Drużyna Harcerska,
  • III – Patrol „Dlaczego ja?” z XIII Kieleckiego Szczepu Drużyn Harcerskich.

W Turnieju Trójtechnicznym:

  • I – 38 Starachowicka Drużyna Harcerska,
  • II – 59 Kielecka Drużyna Harcerzy Starszych,
  • III – Patrol „Dlaczego ja?” z XIII Kieleckiego Szczepu Drużyn Harcerskich

Manewry ZHP Chorągwi Kieleckiej zakończono tradycyjnym harcerskim kręgiem. Do zobaczenia na kolejnych Manerwach! Czuwaj!