Kurs Przewodnikowski „Ad Fontes” 2017

„Kursu instruktorskiego nie można odbyć. Kurs trzeba przeżyć.” w myśl tej zasady
hm. Stefana Mirowskiego, uczestnicy Kursu Przewodnikowskiego „Ad Fontes” przeżyli niesamowity kurs.
W terminie 28 kwietnia – 3 maja 17 osób szkoliło się, aby rozwinąć swoje kompetencje związane z przyszłą pracą instruktorską. Dowiedzieli się jaki powinien być instruktor, jakie są ich obowiązki związane ze stopniem przewodnika, dowiedzieli się więcej o metodykach, a także poznali najważniejsze w Związku Harcerstwa Polskiego dokumenty. Uczestnicy przez cały kurs pracowali zgodnie z systemem małych grup – w zastępach. Powstały 4 grupy kursowe:
– Les petites oranges
– Wakuole
– Dziki
– Niebieski

Jak przystało na kurs przewodnikowski – nie mogło się obyć bez odrobiny rywalizacji. Najaktywniejszym zastępem okazał się Les petites oranges. Tytuł najaktywniejszych uczestników trafił aż do dwóch osób: dh. Julii Wasiak oraz dh. Maćka Furmańczyka.

Ostatecznie kurs ukończyli wszyscy uczestnicy, dzięki czemu będą mogli zrealizować swoje próby przewodnikowskie.